Відомий український екс-біатлоніст Андрій Дериземля, який зараз обіймає посаду віцепрезидента національної Федерації біатлону, поділився думками про причини невдалих виступів наших біатлоністів у сезоні-2023/24.

– На мій погляд, Дмитро Підручний і Артем Прима мали показувати кращі результати. Можливо, якісь прорахунки в підготовці, може, щось інше – це тренер може сказати. На жаль, така ситуація.

– Тобто, якісь конкретні причини провалу саме чоловічої збірної вам важко назвати?

– А їх багато. Не можна сказати, що є 1-2 причини. Причини – це і війна, і відсутність стадіонів нормальних, що в подальшому тягне за собою відсутність масових тренувань. Зараз у нас взагалі проблема з тренуваннями в Сумах, Чернігові, Глухові. Діти не йдуть.

А це тільки початок провалу, на жаль. Це відтік дітей. Ті, що залишаються, – декого бояться відпускати на заняття при гарматах. Це і відтік тренерів. Був відтік прямий або небажання йти зараз працювати в цю сферу. Тому це ще, на жаль, тільки початок.

Зараз ще є хтось, хто добігає по своєму віку. Є трохи молоді, звісно, яка підростає, не можна сказати, що вже все. Але як ми можемо сказати, що буде з Харковом, Сумами, Черніговом, з дітьми, з біатлоном? Зараз важко. Відсутність бази, фінансування нормального, ремонтів, які планували до повномасштабної війни, реконструкції.

Біатлон, як і будь-який спорт вищих досягнень, базується на масовому спорті. Я завжди як приклад наводжу Норвегію. У них, якщо не помиляюся, десь під 80 біатлонно-лижних комплексів. Країна, де приблизно 5 мільйонів населення. Безумовно, її природне розташування допомагає. Снігу навіть там ніхто не чекає, будують бази вже з штучним снігом.

Проблем насправді дуже багато, як і в інших видах спорту. В такому скрутному становищі дякую, без пафосу, і державі в особі Міністерства, і Олімпійському комітету. Я дійсно задоволений роботою Івана Крулька. Він робить усе можливе й неможливе, щоб втримати. Зараз іде більше, напевно, питання про те, як втримати. Федерація робить максимальне, щоб втримати біатлон на високому рівні, – сказав Дериземля.