Знаменитий український кіберспортивний клуб Monte не зможе виступити на турнірі IEM Chengdu, який відбудеться з 8 по 14 квітня у Китаї. Як повідомили представники команди у Instagram, їх не пропустили прикордонники. Monte замінить китайський колектив Steel Helmet.

«На жаль, незважаючи на всі наші зусилля, ми не змогли перетнути кордон України. Ми зробили все, що могли зіграти на турнірі. Сподіваємося, що наступного разу нам вдасться гідно представити Україну на міжнародній арені», – йдеться у повідомленні.

Скандал дня. Прикордонники не випустили з України чемпіонський клуб на турнір до Китаю

На ситуацію вже відреагував відомий український коментатор Віталій Волочай. Журналіст виклав іронічний пост, де показав, кому в Україні дозволено виїзд.

«Насправді те, що Monte не випустили за кордон – це правильно! Якого питається х.., вони повинні їздити на ці турніри незрозумілі від якихось ESL і піднімати свій рейтинг і якісь досягнення? Яка з цього користь? Справжню користь треба приносити», – із сарказмом написав Волочай у себе в Telegram-каналі, додавши фотографії голови правління Федерації кіберспорту України Івана Данишевського «який приносить користь у Нью-Йорку, Польщі, Італії та інших країнах».

Скандал дня. Прикордонники не випустили з України чемпіонський клуб на турнір до Китаю

Також у списку осіб, яким дозволено виїзд, значаться Денис Давидов (тренер) голова Комісії НОК України з кіберспорту та Едуард Анохін, операційний директор федерації кіберспорту.

Скандал дня. Прикордонники не випустили з України чемпіонський клуб на турнір до Китаю

Для довідки: Monte — українська кіберспортивна організація, яка спочатку була створена як безорганізаційна команда гравцем Володимиром «Woro2K» Велетнюком. Назва команди походить із містечка на Черкащині під назвою Монастирище.

26 листопада 2023 року Monte перемогли на ESL Challenger Jonkoping 2023, заробивши $50 000 призових. Це перший LAN-турнір, на якому вони здобули перемогу. Нагороду MVP отримав Віктор «Somedieyoung» Оруджєв.