Верховний Суд прийняв рішення щодо позову родини Суркісів проти державного «ПриватБанку». Про це напередодні повідомила пресслужба Міністерства юстиції України, передає SportNews.

Зазначимо, що шість компаній-нерезидентів, наближених до родини Суркісів, хотіли стягнути з «ПриватБанку» майже 350 млн доларів.

«27 березня 2024 року Верховний Суд прийняв постанову, якою поставлено крапку у тривалій суперечці між шістьма компаніями-нерезидентами, наближеними до родини Суркісів, та «ПриватБанком», Мінфіном та Урядом України, який було залучено до участі у вказаній справі у якості третьої особи. Міністерству юстиції України, яке здійснювало захист інтересів України в особі Кабінету Міністрів, та «ПриватБанку» вдалося відстояти інтереси України та не дати безпідставно стягнути з держави кошти.

Суд касаційної інстанції задовольнив касаційні скарги Кабінету Міністрів України і «ПриватБанку». Відповідне судове рішення скасовує рішення судів першої та апеляційної інстанцій про забезпечення позову у справі 757/7499/17-ц  за позовом компаній, наближених до Суркісів (Камерін Інвестментс ЛЛП, Саннекс Інвестментс ЛЛП, Таплемон Інвестментс ЛЛП, Берліні Комершіал ЛЛП, Луміл Інвестментс ЛЛП, Софінам Інвестментс), до Публічного акціонерного товариства Комерційного банку «ПРИВАТБАНК» та Міністерства фінансів України про зобов’язання виконання умов депозитних договорів.

У постанові суд касаційної інстанції прийшов до висновку, що у справі, яка переглядається, застосовані заходи забезпечення позову є фактично тотожними заявленим позовним вимогам про зобов’язання виконувати умови відповідних депозитних договорів та накладають на відповідачів більші зобов’язання, ніж це було би здійснено при вирішенні спору по суті у разі його задоволення.

Застосування таких заходів забезпечення позову, йдеться у рішенні, в будь-якому випадку є неможливим, оскільки таке забезпечення призводить до фактичного вирішення позову шляхом його задоволення без розгляду справи по суті.

Метою судових позовів було стягнення з держави майже 350 млн доларів США на підставі застосування судом  заходів забезпечення позову, тобто без ухвалення рішення по суті спору, без розгляду справи.

Також позивачі намагались в будь-який спосіб вживати всіх заходів щодо якнайшвидшого виконання ухвали суду про забезпечення позову. Підтвердженням цьому слугує встановлення Печерським райсудом м. Києва порядку виконання  своєї ж ухвали про забезпечення позову.

Однак, завдячуючи чітким, зваженим і послідовним діям Мін’юсту та «ПриватБанку», вдалось захистити інтереси держави та недопустити безпідставне стягнення значної суми коштів», — ідеться в повідомленні.