Голова української Федерації біатлону Іван Крулько розповів, чому наші національні команди завжди представлені на чемпіонатах Європи провідними спортсменами.

– Щороку серед уболівальників триває дискусія про чемпіонат Європи, куди не їдуть топові біатлонні збірні, але Україна їде основним складом. Чи не вважаєте ви, що це чітинг для більшого держфінансування, що погіршує результати збірної на КС та ЧС?

– Ні, воно не погіршує результатів, бо ми завжди розглядаємо чемпіонат Європи як підготовку до чемпіонату світу. І тому там спортсмени, як кажуть, роблять генеральну репетицію перед ЧС. Тому тут я проблеми не бачу.

Але подивимося на те, як формується підтримка тих чи інших федерацій. Кубки світу не йдуть у залік?

– Ми робили текст про фінансування від Міністерства спорту: є певна таблиця розподілу очок по турнірах.

– Так, є таблиця. Так ось, для нас участь у чемпіонатах світу та чемпіонатах Європи є важливою основою для того, щоб отримувати належне фінансування. Якщо ми його не отримаємо, не зможемо провести збір там, де ми хочемо.

Є вибір: робити це чи ні. Я вважаю, що ми повинні. І взагалі навіть у такий спосіб підвищувати престижність для чемпіонатів Європи. Бо якщо на чемпіонати Європи не приїжджатимуть команди топового рівня та топові біатлоністи, турнір зникне рано чи пізно. Просто він буде нікому не цікавим.

Тому ми й підтримуємо ЧЄ для того, щоби до них був інтерес, коли приїжджає найсильніша команда з України, — зазначив Крулько.

Раніше Іван Крулько заявив, що ніхто з Федерації біатлону України не отримує зарплату з державного бюджету.