З 8 по 14 вересня ЗС РБ проводять командно-штабне навчання. У своїх соцмережах МО РБ регулярно публікує фотозвіти з демонстрацією виконання військовослужбовцями навчально-бойових завдань. Про це повідомляє «Варта1» з посиланням на видання «Беларускі Гаюн».

На кадрах з’явилася незвичайна військова техніка. Так, на фото, опублікованих МО РБ, можна побачити:

— зенітну самохідну установку ЗСУ-23-4 «Шилка».

За даними відкритих джерел, її серійно випускали з 1964 по 1982 роки. На сайті МО РБ у розділі, присвяченому озброєнню Сухопутних військ ЗС РБ, є стаття про «Шилку». Однак, за інформацією з відкритих джерел, у військах застосовується більш сучасна «Тунгуска».

На фото МО РБ «Шилка» була без бортового номера.

— 122 мм реактивну систему залпового вогню БМ-21 «Град» на шасі автомобіля «Урал-375Д».

«Гради» перебувають на озброєнні артилерійських підрозділів ЗС РБ. Машини, що потрапили в кадр, були без автомобільних номерів. При цьому на подібних автомобілях, що використовуються у військах, має бути або старий, ще радянський, чорно-білий номер, або номер сучасного зразка.

— бронеавтомобіль «Богатир» (китайський «DongFeng Mengshi» EQ2050) із встановленим 12,7 мм кулеметом ДШКМ.

На сайті МО РБ у розділі, присвяченому озброєнню Сухопутних військ ЗС РБ, немає згадок про кулемета ДШКМ. У рамках командно-штабних навчань МО РБ задіяно зразки озброєння та військової техніки (місцями досить поважного віку), що зняті зі зберігання.

Метою цих заходів є перевірка у навчально-бойовій обстановці їхньої працездатності.

«Задіяння на навчаннях техніки, знятої зі зберігання техніки, повністю відповідає заявленим цілям навчання — подолати страх Лукашенка перед потенційним військовим вторгненням України. Зазначимо, що за наявними фотографіями, що показують кількість задіяної на навчаннях військової техніки, говорити про масштабне розконсервування техніки, що знаходиться на зберіганні, не доводиться», — йдеться у повідомленні.