У фінському Контіолахті відбувся перший у сезоні-2022/23 етап Кубка світу з біатлону.

Одночасно з перегонами на Кубку світу стартувала боротьба національних збірних, які змагаються одна з одною у Кубку націй. Перемога в ньому дістанеться країні, чиї представники проявлять себе найкраще протягом всього сезону.

Програма змагань у Фінляндії включала вісім гонок – чотири чоловічих і стільки ж жіночих. Останнім стартом етапу стала гонка переслідування серед жінок, за підсумками якої країни-учасниці зайняли проміжні позиції в рейтингу Кубка націй з біатлону.

Відзначимо, що від результатів у Кубку націй залежать квоти команд на майбутній сезон.

Кубок націй (чоловіки): залік після першого етапу сезону-2022/23

У чоловічому заліку Україна розташувалася на дев’ятому місці. Після першого етапу наші біатлоністи набрали 869 балів.

Від збірної Словенії, яка йде на восьмому рядку, «синьо-жовті» відстають на 39 балів, тоді як найближчі переслідувачі – швейцарці – на відстані 76 очок.

Перше місце посідає Норвегія, на другій позиції – Німеччина, а замикає проміжний ТОП-3 збірна Франції.

Кубок націй (жінки): залік після першого етапу сезону-2022/23

Виступ українок на етапі в Контіолахті виявився одним із найслабших за останні роки, що зумовило низьку позицію у Кубку націй – 15 рядок при 636 набраних очках. Від місця у ТОП-10 жіночу збірну України наразі відокремлюють 178 балів.

Лідерство в рейтингу захопила Швеція, за нею йде Німеччина, а на третьому рядку Норвегія.