- 12 декабря 2022
Головною сенсацією ЧС-2022 стала збірна Марокко. Спершу Атлаські леви посіли перше місце у групі F, зігравши внічию з Хорватією (0:0) та здолавши Бельгію (2:0) і Канаду (2:1). Затим у плей-оф підопічні Валіда Реграгі сенсаційно вибили Іспанію в серії пенальті, після чого пройшли й Португалію, пише zbirna.com.
Марокко — четверта за ліком африканська команда, якій вдалося вийти до топ-8 на чемпіонаті світу. І саме ця збірна першою серед африканських зуміла пробитися до півфіналу. Нижче ми згадаємо попередні спроби представників Чорного континенту увійти до четвірки кращих.
ЧС-1990. Камерун
Успіхи африканських команд стали можливими після розширення числа учасників мундіалю до 24-х. У 1990-му Камерун виграв групу, залишивши позаду Аргентину, Румунію та СССР. В 1/8 фіналу Невгамовні леви в додатковий час дотиснули Колумбію, однак у наступній стадії після екстра-тайму вилетіли від Англії. Кращим бомбардиром тієї команди на турнірі з чотирма м’ячами став Роже Мілла.
ЧС-2002. Сенегал
Леви Теранги на дебютному для себе мундіалі зуміли вийти із групи, залишивши позаду Уругвай і Францію. На старті плей-оф африканці вибили Швецію завдяки «золотому голу», однак у чвертьфіналі за таким же сценарієм вилетіли від Туреччини. Капітаном команди тоді був Алью Сіссе, нинішній тренер збірної Сенегалу.
ЧС-2010. Гана
Символічно, що на чемпіонаті світу в ПАР до вісімки кращих потрапила африканська збірна. Гана зуміла вийти із групи, випередивши Австралію та Сербію, а потім у плей-оф у додатковий час вибила США. Чорні зірки були надзвичайно близькими до півфіналу, однак не зуміли пройти Уругвай після знаменитого сейву руками у виконанні Луїса Суареса. Тоді пенальті не реалізував лідер ганців Асамоа Г’ян, який загалом відзначився тричі за мундіаль.