Українська тенісистка Леся Цуренко прокоментувала рішення МОК щодо допуску росіян та білорусів на Олімпіаду. Вона впевнена, що ці спортсмени влаштують провокацію на Іграх.

В інтерв’ю для польських ЗМІ українка нагадала, що на тенісних змаганнях, куди спокійно допускаються тенісисти з росії, росіяни приходять на матчі у футболках із зображенням президента рф путіна та символікою терористичної держави. Вона ж вважає, що подібне може статися і в Парижі.

Чому росіян не повинні допустити до Ігор: відповідь Цуренко

«Я впевнена, що щось подібне станеться й у Парижі. Можливо, це буде основна тема цих Ігор, яка затьмарить спортивні змагання. Будь ласка, зрозумійте мене: для українських спортсменів символи, пов’язані з росією, є точкою кипіння, що створює відчуття, що нічого іншого довкола не відбувається.

Багато росіян ходять на матчі з прапорами, деякі з них використовують нагоду, щоб показати підтримку володимиру путіну. Важко очікувати, що влада притягуватиме до відповідальності кожного вболівальника у російських кольорах. Неминучим є те, що люди скористаються такою можливістю для вираження своїх поглядів», – сказала Цуренко.

Скандальне рішення МОК

  • 8 грудня Міжнародний олімпійський комітет офіційно оголосив, що росіяни та білоруси зможуть виступити на Іграх у нейтральному статусі.
  • Наразі йдеться про 6 росіян і 5 білорусів. У день випуску релізу там було 8 росіян і 3 білоруси. У МОК не уточнюють, які саме з квот належать росіянам, а які – білорусам. Відомо, що спортсмени з росії завоювали шість ліцензій, спортсмени з Білорусі – п’ять.