У польському Якушице офіційно розпочалася програма юніорського чемпіонату Європи-2024 з біатлону. Першим стартом турніру в четвер, 8 лютого, стала індивідуальна гонка серед жінок.

До заявки «синьо-жовтих» на першу гонку увійшли сім біатлоністок, зокрема цьогорічна учасниця Кубка світу в складі основної збірної Олена Городна. Очікувалася й участь Олександри Меркушиної, минулорічної бронзової призерки класичного міксту в латвійській Мадоні.

Врешті склад українок на гонку скоротився до чотирьох біатлоністок: на старт не вийшли Меркушина, цьогорічна медалістка юнацької Олімпіади Поліна Пуцко та Ірина Шевченко.

Як пройшла гонка?

• Тетяна Тарасюк, що першою з українок вибігала на дистанцію, провела найкращу стрільбу в складі збірної. На чотирьох вогневих рубежах 18-річна біатлоністка не закрила лише одну мішень і показала другу швидкострільність серед усіх учасниць.
  • У фінішному протоколі Тарасюк посіла 16-те місце. Однією позицією вона поступилася Ксенії Приходько, яка ходом була швидшою за партнерку в збірній на понад хвилину. Приходько припустилася двох промахів, але вперше в кар’єрі заїхала в топ-15 на цьому рівні.
  • Олена Городна не закрила одразу шість мішеней на чотирьох вогневих рубежах. Українка компенсувала невдалу стрільбу швидкістю на дистанції: була п’ятою за цим показником у гонці і фінішувала на 19-му місці.
  • 16-річна Вікторія Хвостенко дебютувала на юніорському Євро із 41-го результату. Українка не закрила дві мішені і ходом програла лідерці більше семи хвилин, проте за швидкострільністю посіла шосте місце серед усіх учасниць.
  • Вперше в кар’єрі звання чемпіонки Європи здобула 21-річна австрійка Анна Андексер. Вона єдиною з топ-6 чисто відпрацювала на всіх рубежах і була найшвидшою ходом із запасом у понад 30 секунд.