Збірна України з біатлону взяла участь в одиночній змішаній естафеті на чемпіонаті світу. Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина фінішували на 14-му місці.

Україна вчетверте була представлена у синглміксті в складі Підручного та Меркушиної. На попередньому ЧС-2023 українці фінішували 15-ми, а загалом найкращий їхній виступ був у 2019 році (п’яте місце).

У Нове-Мєсто Підручний та Меркушина використали 12 додаткових патронів на двох — другий найгірший результат у стрільбі серед тих, хто фінішував у топ-15. Закінчити гонку у топ-15 дозволила стрільба Меркушиної на останньому рубежі, яку українка завершила без додаткових патронів і підняла збірну на 14-те місце.

Після гонки ексклюзивний коментар Суспільне Спорт дав Дмитро Підручний. Він оцінив результат збірної України, прокоментував важку конкуренцію та висловився щодо стрільби.

Про 14-те місце

«Звичайно, що очікувалося кращого результату. Хотілося його показати, але, на жаль, не вдалося. Дуже динамічна гонка, дуже сильні суперники, всі команди поставили найсильніших. Звичайно, що було важко показати хороший результат. Це було можливо, але, на жаль, не вдалося».

«Не те, щоб на цьому чемпіонаті… Потрібно розуміти: коли це етап Кубка світу, є дві [змішані] естафети, і суперники намагаються рівномірно розподілити. Наприклад, Йоганнес Бьо рідко бігає синглмікст, ми його бачимо лише на чемпіонаті світу. Так само й інші команди: всі ставлять найсильніші склади. Ціна кожного пострілу, не так як штрафного кола (звичайно, воно забирає 10-12 секунд), але це той ж один-два запасні патрони. Тому не такими вирішальними є штрафні кола. Плюс змагальне коло є коротким, суперники його біжать на максимум. І програвати на колі 10-15 секунд — це багато. Тому багато є факторів, які визначають підсумковий результат».

Про стрільбу

«[Туман] зовсім не заважав. На першій стрільбі було все добре, крім останнього пострілу. На жаль, трішки поспішив. Гадаю, що цей постріл був одним з вирішальних. Далі хотів закрити швидко додатковим — не вдалося. Трішки назад це відкинуло, а далі вся гонка була у тому, щоб наздогнати. Намагався під’їжджати до суперників, що були переді мною, але там всі сильні і було важко покращити позицію».

Про свій виступ на другому етапі

«Другий етап у мене пройшов повністю самостійно. Попереду у мене була група спортсменів, намагався до них трохи під’їхати. Не знаю, як за часом виходило, але намагався тиснути все, що міг. «Лежка» вдалася, а «стійка» — останнє коло йшов як на фініш, просто на максимум, тож там почав задихатися і вона вийшла не така, як би того хотілося».

Чи вплинув пропуск індивідуальної гонки

«Вона не вплинула ніяк на змагальний темп. Змагань достатньо. Субота-неділя були попередні старти. Не думаю, що це якось негативно вплинуло на стан. Фізичний стан був у принципі гарним, з першого кола намагався об’їжджати суперників, поближче до групи лідерів під’їхати. Почувався по трасі досить добре».

Повний розклад змагань на чемпіонаті світу з біатлону-2024 у Нове-Мєсто доступний за цим посиланням.