30-річний норвезький біатлоніст Йоханнес Бьо другий чемпіонат світу поспіль виграв медалі в усіх гонках – сім стартів, сім медалей. Минулоріч він завоював п’ять золотих нагород, по одній срібній й бронзовій. Цьогоріч – три «золота», одне «срібло» та три «бронзи».

За дві світові першості Йоханнес виграв вісім золотих медалей. І буквально за ці два роки піднявся з третього-четвертого місця в історичному заліку чемпіонів світу – до першого.

Тепер в активі Йоханнеса Бьо 38 нагород – 20 золотих, 13 срібних та 5 бронзових. За кількістю «золота» він наздогнав Оле Ейнара Бьорндалена – легендарного норвежця, 20-разового чемпіона світу.

Найтитулованіші біатлоністи та біатлоністки в історії чемпіонатів світу:

• Оле Ейнар Бьорндален (Норвегія) – 20 «золотих» + 14 «срібних» + 11 «бронзових» (45 медалей усього);
  • Йоханнес Бьо (Норвегія) – 20 + 13 + 5 (38);
  • Мартен Фуркад (Франція) – 13 + 10 + 5 (28);
  • Марте Олсбю Ройзеланн (Норвегія) – 13 + 0 + 4 (17);
  • Еміль Свенсен (Норвегія) – 12 + 8 + 3 (23);
  • Магдалена Нойнер (Німеччина) – 12 + 4 + 1 (17).

Боротьба з рекордом Бьорндалена тривала для Бьо упродовж усього чемпіонату світу. Повторити цей історичний рекорд Йоханнес міг в естафеті, однак Ветле Крістіансен заробив три кола штрафу та останній стрільбі, Норвегія фінішувала другою.

Тож наздогнати Оле Ейнара 30-річному Бьо вдалося в останньому старті чемпіонату світу, він виграв масстарт.

«Я думав, що це можливо зробити в естафеті. Виграти 20-те «золото» – це свого роду мінімрія», – сказав Йоханнес у коментарі норвезькому TV 2 після перемоги в масстарті.

Утім, перше місце в абсолютному історичному заліку медалістів чемпіонату світу поки втримує Бьорндален. У нього на одне «срібло» більше, що є перевагою при підрахунку. А також він виграв на одне особисте «золото» більше.

У Йоханнеса – 10 особистих чемпіонств, більше в історії вигравали Бьорндален та француз Мартен Фуркад – по 11.

Як розподілені медалі Йоханнеса Бьо на чемпіонатах світу

• 20 «золотих» = 10 в особистих гонках, 10 – в естафетах.
  • 38 медалей усього = 19 в особистих гонках, 19 – в естафетах.
  • По три рази Йоханнес ставав чемпіоном світу в масстартах та спринті, по два – у переслідуваннях та індивідуальних гонках.