Естонську тренерку з фігурного катання Анну Леванді звинувачують у психологічному та фізичному насильстві над підопічними.

Естонський фонд антидопінгу та спортивної етики підтвердив, що отримав заяви від її колишніх учнів та їхніх батьків, однак не став розголошувати подробиці скарг або імена людей, які скаржились.

Батьки спортсменів звинувачують Леванді в тому, що вона ображала її дітей, плювала в них, кидалась ковзанами, а також не зважала на їхні травми.

«У її випадку при навчанні дітей прийнято вживати слова даун, дебіл, принцеса (з іронією). Усе своє розчарування вона зливає на дітях. Перед своїми учнями вона відверто принижує учнів своїх колег, тобто інших дітей – які занадто товсті, у яких криві ноги, у яких мама товста і так далі», — розповіла одна з мам спортсменок на умовах анонімності.

Сама Леванді надала письмове пояснення своїй поведінці.

«За своєю природою я пристрасна і орієнтована на досягнення результатів тренерка, а також, звичайно, дуже емоційна. Якщо я виявилась занадто різкою у своїй тренерській роботі, або якщо хтось відчував несправедливість або, що ще гірше, вважав мої слова зловмисними, то мені дуже шкода через це.

Великий спорт — це зусилля, яке розширює межі людських здібностей, що надзвичайно важко як фізично, так і емоційно. У цій орієнтованій на досягнення команді спортсмена, тренера та батьків іноді виникають розбіжності. Іноді помилки трапляються через зусилля, втому чи емоції. Я щиро прошу вибачення за будь-який біль і образу, які хтось може пов’язати зі мною, і я намагатимусь вчитися на цих помилках», — написала Леванді.

Естонський фонд антидопінгу та спортивної етики надіслав інформацію Естонському союзу ковзанярського спорту. В організації відповіли, що інформацію було прийнято до уваги. Було вирішено, що організація займеться розслідуванням, а її керівництво винесе рішення щодо цього питання.