Незважаючи на певні проблеми зі здоров’ям та неповноцінну підготовку у міжсезоння, Дмитро Підручний залишається лідером збірної України з біатлону. 32-річний спортсмен в інтерв’ю виданню biathlon.com.ua поділився своїми думками щодо виступів цьогоріч, розповів, чому зійшов з дистанції персьюту у Кенморі та що планує змінювати у планах підготовки до наступних стартів.

— Дмитре, хочу поговорити про сезон в цілому, та не можу не спитати, що було під час персьюту? Ви зійшли з дистанції, проте, знаючи ваш характер, припускаю, що щось сталося, що саме?

— На жаль, я не зміг закінчити цю гонку, прикро, що так сталося з певних причин. Вже на другому колі я зрозумів, що не зможу закінчити гонку, але була ще надія, що добіжу. Та після другої стрільби зрозумів, що мушу закінчити виступ. Не хочу шукати виправдання, адже для спортсмена не закінчити гонку — це найгірше, що може бути. Ти підводиш і вболівальників, і команду, і сам себе. А тим більше тоді, коли маєш таку гарну стартову позицію. Дуже прикро, що так сталося, на жаль, що є, то є.

— Сезон великого біатлону завершено, звісно, що і команди, і спортсмени підводять підсумки. Впродовж сезону ми неодноразово говорили про певні невдачі та вдалі виступи, а якщо в цілому говорити про сезон, чи є присмак незадоволення від того, що могли б краще, та не вийшло через низку обставин?

— Підбивати підсумки можна вже починати, але зараз вирують емоції у кожного спортсмена, і треба вчитися чекати і помаленьку це робити, щоб розуміти, що було не так. Звичайно, є певне незадоволення, та є і об’єктивні причини. Чесно кажучи, я думав, що взагалі не зможу провести цей сезон. Але те, що я пробігав майже весь сезон, за виключенням кількох пропусків, взагалі для мене непогано, враховуючи травму, яка у мене була та пропуск двох місяців підготовки у такий важливий передсезонний час. Але завжди хочеться кращого, і те, що мені більш-менш рівно вдалося провести цей сезон — добре. Так, він пройшов без ярких великих гонок, та були і виступи, які давали надію і позитивні емоції. Хоча б взяти останній спринт сезону, який подарував і мені, і вболівальникам багато приємних емоцій. А для мене це було ще й знаком того, що я недарма бігав цей сезон. Звичайно, були і інші гарні старти, цей спринт – тільки один з них. Мені прикро за командний результат, адже багато чого так і не вдалося нашій команді, і думаю, зараз прийде час для аналізу та якихось змін.

— Уже певний час вас переслідують якісь негаразди із здоров’ям. Психологічно це впливає на роботу?

— Так, звичайно, це часто вибиває з колії. І такі серйозні травми дуже заважають, минулий сезон був майже пропущений. На цей сезон я дуже серйозно налаштовувався, провів гарну літню підготовку, та моя травма руки перекреслила всі мої плани, зусилля та сподівання на те, що сезон міг вийти досить успішним, бо багато було проведено хорошої роботи в літні місяці. Ми мусимо переживати все це та рухатися далі, повертатися у стрій та підтримувати команду.

— Плануєте щось змінювати у підготовці до нового сезону, враховуючи помилки попереднього?

— Я думаю, що після глибокого аналізу всього сезону будуть проведені якісь зміни і в підготовці, і в особистій роботі, адже треба уберегтися від всіх цих травм. Треба надолужити те, що втрачено за ті два роки, які у мене випадали. Тому певні зміни будуть.

— Ви тренувалися із командою, маєте досвід самопідготовки після важкої травми. Ми також знаємо різні приклади підготовки спортсменів, у тому числі і досить успішних. Як вважаєте, що більше саме вам підходить?

— Знаєте, важко сказати однозначно. Є певні переваги як у підготовці з командою, так і у самопідготовці. Влітку я готувався трішки там, трішки – там. Коли є висока конкуренція в команді, це і цікавіше, і більше мотивує, і це більше, на мій погляд, підходить для молоді. Мені ж іноді хочеться самому тренуватися, втілювати свої задуми на тренуваннях. Відверто кажучи, мені важко сказати, що мені більше подобається. Адже я люблю і сам тренуватися, і в команді мені добре. Тож рішення де та з ким тренуватися у мене точно зараз немає.

— Впродовж сезону, й до останньої гонки ви відчували наслідки літньої травми, вас турбує стан руки, яка так і не працює на всі сто відсотків, чи є в планах консультації зі спеціалістами з цього приводу, будете вирішувати якось цю проблему?

— На жаль, часу було недостатньо, щоб відновити руку, її функціональність до того рівня, при якому б вільно себе почував би й на трасі, і на тренуваннях. Тому шукав якісь методи, під час пересування по трасі, шукав засоби, щоб компенсувати те, що рука не працює на сто відсотків. Вже з весни планую зайнятися її реабілітацією, щоб відновити руку до початку підготовчого періоду, щоб влітку міг працювати вже на повну силу. Вже зараз тривають консультації із спеціалістами, які мені допомагають.

— Ви досить врівноважена людина, і все ж сезон у психологічному плані для вас видався досить непростим, знаю, що родина завжди підтримує вас, чи є у планах відпочинок з дружиною, дітьми, щоб перезавантажитися, налаштуватися на хороше, на нові досягнення?

— Бували і гірші сезони у психологічному плані, бували й більші провали, я говорю зараз особисто про себе. Шкода, що не вдалося командою підтримати високий рівень. У мене також були причини, які не дали більш потужно поборотися. Я, звичайно, налаштовувався на те, що сезон буде непростим, як вже казав, не розраховував, що зможу його до кінця провести повноцінно. Але вдалося провести його рівно. Так, можливо, без яскравих гонок, але, враховуючи обставини, він вийшов нормальним.

Так, моя родина завжди мене підтримує, зараз у планах ще чемпіонат України. Потім буде невеличкий відпочинок перед початком підготовки до нового сезону. Проведу його зі своєю сім’єю, буду заряджатися на наступний сезон енергією, щоб рухатися далі.