Колишній український біатлоніст Андрій Дериземля, який нині займає посаду віцепрезидента національної Федерації біатлону, поділився враженнями від виступу нашої збірної у сезоні-2023/24.

– Звісно, що було сподівання на краще. Воно було, скажімо так, напевно, більше мрією або сподіванням, тому що об’єктивно розумів, що складно буде претендувати на нагороди.

Але все-таки надія була, що хтось або з хлопців, або в естафеті, або дівчат на чемпіонаті світу, або на етапах Кубка світу здобудуть медалі.

На жаль, тільки на чемпіонаті Європи є медаль на дорослому рівні. Є об’єктивні та суб’єктивні, напевно, причини. Можна філософствувати довго, чому так виходить.

– Тобто, це загалом наш реальний сьогоднішній рівень?

– Ми ж розуміли, що буде спад. Він уже 3-4 роки намічався. Хтось закінчував кар’єру, в когось уже пішов спад. Напевно, все ж таки й тренера повинні брати на себе відповідальність. Вони не змогли досягти того, щоб спортсмени реалізували свій потенціал.

Багато спортсменів, на яких ще, умовно, 3-4 роки тому були сподівання, взагалі не реалізувалися. Хто завершив, хто перейшов в інший напрямок спорту.

Я, наприклад, це розумів. Я казав і Івану Крульку, що це відбуватиметься незалежно від того, яке буде фінансування. Так склалося вже історично, що до цього йшло. Велика кількість спортсменів, які могли показувати результати, закінчували.

Хтось уже по віку не міг показувати результати, а молоді, яка повноцінно замінила б… Навіть не молоді вже, а досвідчених спортсменів на дорослому рівні – їх, на жаль, немає.

– За 10-бальною шкалою як би ви оцінили цей сезон?

– Складно сказати. Якщо втратили квоту, і немає медалі в чоловіків на чемпіонаті світу та Європи, одна медаль на Чемпіонаті Європи… Не знаю, навіть не хочу оцінювати.

Знаєте, як на всіх зібраннях громадських організацій заведено підбивати підсумки, голосувати: «Є пропозиція визнати роботу такого-то і такого-то задовільною». От, напевно, я поставив би оцінку «задовільно», – зазначив Дериземля.