Колишня українська біатлоністка Ніна Лемеш, яка нині очолює Чернігівську обласну федерацію біатлону, розповіла про враження від сезону-2023/24.

«В цілому враження, мабуть, не можна назвати якимись абсолютно позитивними або абсолютно негативними. Усе одно на кожного з нас впливають ті події, які відбуваються в країні.

І це все не дає нам насолоджуватися тими моментами, які були в нас до війни. Воно дійсно впливає. Я не знаю, якщо будуть такі люди, які скажуть, що це можуть відокремити й це не впливає, то… Я не повірю, що такі люди можуть бути.

Оптимістично й обнадійливо я дивлюсь на жіночу команду. Не знаю тонкощів, але, мабуть, усе одно в мене складається таке враження, що там повноцінної команди – зразка команди, яка була у 2014 році, коли завоювали олімпійське золото… Станом на сьогодні тієї команди фізично не може бути.

У кожної із дівчат є певні підстави, які не дозволяють їм показувати максимальний результат. Максимальний результат для вболівальників — це завойовувати медалі. 

Сьогодні це запізніла зміна поколінь, враховуючи те, що за цей період часу ми, мабуть, когось втратили із дівчат, які могли б поповнювати.

Але, слава Богу, що зберігся той склад дівчат, які розпочинали цей сезон, який завершився фактично сьогодні, там чемпіонат України залишився. Команда, яка дає надію, яка дає оптимізм, абсолютно усвідомлюючи, що постійно бути в призах при кращих своїх формах кожної вони не зможуть. 

Мабуть, загальний рівень жіночого біатлону такий, що ми можемо розраховувати на те, що в максимальній своїй формі — перш за все, у фізичній та емоційній — дівчата можуть показувати високі результати, заїжджаючи в призи. Бо вболівальники все одно оцінюють, чи є медалі, чи немає», – зазначила Лемеш.