Президент українськой Федерації біатлону України Іван Крулько висловився про виступи Олександри Меркушиної (молодша сестра Анастасії Меркушиної) в сезоні-2023/24.

– Ми говорили з Ніною Лемеш щодо підсумків сезону. Вона сказала, що однією з головних причин провалів результатів в жіночій збірній є запізніла зміна поколінь. Чи спілкуєтеся з біатлонними осередками в Україні, щоб вони допомагали з пошуком молодих спортсменів?

– А як вони можуть допомогти зі спортсменами? Ми всіх спортсменів і так знаємо в обличчя. Вони є всі в переліку за прізвищем та датою народження. Ми знаємо, у яких вікових групах у нас все добре, а де – ні.

У нас є провали у спортсменах з 2004 року. Це ті, хто зараз має показувати найвищі результати. Це люди, яким 20-24 роки. У нас там лише одна топова спортсменка на всі 4 роки. Як це змінити? Ми мусимо брати молодших юнаків і юніорів, які мають перекривати оці роки.

– От, власне, переходимо до виступів Олександри Меркушиної. Як вам її прорив у цьому сезоні на юнацькому чемпіонаті світу? Чи це її стеля на цьому рівні?

– Ну, яка стеля? Це молода дівчина, якій ще треба багато зробити, щоби про себе заявити у світовому біатлоні. Вона талановита, але треба багато працювати над собою.

Наша головна задача – її зараз не загнати. Щоб не було, що на юніорському рівні все виграєш, а потім переходиш у дорослий – і вже нічого показати там не можеш.

А нам важливо, щоб вона сильно виступала саме на рівні КС. Всі юніорські та юнацькі змагання – це підготовка до дорослого спортивного життя. Тому ми розраховуємо на Олександру Маркушину, Олену Городну та іншу молодь.

Там є чудове покоління: Поліна Пуцько, Вікторія Хвостенко, сестри Тарасюк з Тернопільщини. Побачимо, як себе реалізують Валерія Шейгас, Ірина Шевченко. Це нове покоління, яке має приходити та наступати на п’яти чинним спортсменкам збірної, – зазначив Крулько.