На Кубку IBU з біатлону відбулися заключні особисті змагання серед чоловіків та жінок. За їхніми підсумками на турнірі визначилися володарі Великих кришталевих глобусів у загальному заліку, повідомляє «Суспільне Спорт».

Заключний, дев’ятий етап Кубка IBU приймає канадський Кенмор. У п’ятницю, 3 березня, на турнірі пройшли жіноча й чоловіча гонки переслідування — останні старти перед змішаними естафетами, що закриватимуть сезон других найпрестижніших щорічних змагань з біатлону.

Найкращим серед українців у чоловічому персьюті став Артем Тищенко — дев’яте місце. 29-річний біатлоніст уп’яте цього сезону потрапив до топ-10 особистих гонок Кубка IBU, де пройшов п’ять етапів від початку біатлонного року.

Саме Тищенко показав найкращий результат серед біатлоністів у загальному заліку — 12-те підсумкове місце. За цим показником Артем встановив новий рекорд України на Кубку IBU — досі нікому зі збірників не вдавалося посісти місце вище 20-го за підсумками сезону на цьому турнірі.

До топ-5 рекордсменів долучився й Руслан Ткаленко на 23-й сходинці. Цього сезону на Кубку IBU він одного разу ввійшов до топ-10 — в індивідуальній гонці на стартовому етапі в шведському Ідре.

Українці в загальному заліку Кубка IBU: топ-5

1. Артем Тищенко — 12-те місце (2022/23)
2. Андрій Доценко — 20 (2019/20)
3. Роман Прима — 21 (2012/13)
4. Руслан Ткаленко — 23 (2022/23)
4. Антон Дудченко — 23 (2018/19)

Великий кришталевий глобус виграв норвежець Ендре Стрьомсгайм. За сезон біатлоніст здобув п’ять особистих перемог на Кубку IBU, чотири з яких припали на два стартових етапи турніру в Ідре та італійському Ріднау.